Bakü Heydar Aliyev Havaalanı Bakü Heydar Aliyev Uluslararası Havaalanı’nda Belenco Tercih Edildi… Duvar ve zemin kaplamaları ile bankolarda Belenco Kuvars Yüzeylerin tercih edildiği Heydar Aliyev Uluslararası Havalimanı yeni terminal binasında Sahara Beige, Chestnut Cream, Juliet White, Orbit Black olmak üzere dört farklı renk kullanıldı.

Bakü Heydar Aliyev Uluslararası Havaalanı’nda Belenco Tercih Edildi…​

Duvar ve zemin kaplamaları ile bankolarda Belenco Kuvars Yüzeylerin tercih edildiği Heydar Aliyev Uluslararası Havalimanı yeni terminal binasında  Sahara Beige, Chestnut Cream, Juliet White, Orbit Black olmak üzere dört farklı renk kullanıldı. Terminal içinde farklı yükseklik algıları yaratarak tekdüzeliği kırmak ve havalimanının geniş iç hacmini insan ölçeğine yakınlaştırmak amacıyla, sosyal alanlara Autoban Mimarlık tarafından özel olarak tasarlanan ahşap ‘cocoon’ birimlerin özgün tasarımıyla uyum sağlamak amacıyla Belenco Sahara Beige, Chestnut Cream ve Juliet White renkleriyle 3 boyutlu kübik bir görsellik oluşturuldu. Üç farklı renkte üçgen formlarda özel olarak hazırlanan Belenco kuvars yüzeylerin sıcak ve doğal tonları ile terminal içinde tasarım bütünlüğü elde edildi.

Alışkanlıkları bozan tasarım yaklaşımı ile iç mekanlarda kullanılan formun malzeme ve üretim teknolojilerinde de belirleyici rol oynadığı projede, havalimanlarında kullanımına sık rastlanmayan Belenco Kuvars yüzeyler ağırlıklı olarak kullanıldı.

İç mekanlarında yoğun trafiğe dayanıklılık, konfor ve tasarım bütünlüğü kriterleri göz önünde tutularak tasarlanan Heydar Aliyev Uluslararası Havalimanı yeni terminalinin check-in ve pasaport kontrol bankoları da Belenco tarafından proje özel olarak üretildi. Şıklığı, leke tutmaz, kırılmaz, çizilmez ve bozulmaz yapısı ile çok daha sağlam olan Belenco Kuvars Yüzeyler darbeye, çatlamaya karşı yüksek dayanımlı olmasının yanı sıra  gözeneksiz ve kompakt yapısı ile üzerinde bakteri veya mikro organizma üremesine izin vermiyor. Hijyenik yapısı LGA ve NSF tarafından onaylanan Belenco, gözeneksiz yüzeyi sayesinde kullanıldığı her yerde hijyen sağladığı için özel bir bakım ve koruma gerektirmiyor, kolayca temizleniyor.

Doğal ve büyüleyici kuvars mineralini, %100 biyolojik bağlayıcılarla harmanlayan Belenco, tasarımı teknolojiyle birleştirerek günümüzün tercih edilen yüzeylerini oluşturuyor. Belenco Kuvars yüzeller parlaklığını içerdiği kuvarsın doğal ışıltısından alarak mekanlara dinamizm katıyor. “GreenGuard Belgeli” Belenco Kuvars Yüzeyler iç mekan hava kalitesini arttıran ürün özellikleri ile de tüm mekanlarda güvenle kullanılıyor.

Makro Prefabrik Whatsapp